Program ESA

EDUKACYJNA  SIEĆ  ANTYSMOGOWA 2022/2023

ESA to program cyfrowej edukacji ekologicznej realizowany przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. ESA działa na rzecz poprawy jakości powietrza i klimatu – dla zdrowia, dla przyszłych pokoleń!

O PROJEKCIE:

ESA, czyli Edukacyjna Sieć Antysmogowa, to projekt, w którym wspólnie działamy na rzecz poprawy jakości powietrza. Tworzymy sieć zaangażowanych szkół i przedszkoli, która stopniowo obejmuje obszar całej Polski. Edukujemy dzieci i dorosłych po to, abyśmy jak najszybciej wszyscy mogli odetchnąć czystym powietrzem.

Edukacyjna Sieć Antysmogowa to projekt, który angażuje nauczycieli i uczniów w walce o wspólną sprawę, jaką jest czyste powietrze. Wspólną, bo wszyscy potrzebujmy powietrza, aby żyć, zdrowo się rozwijać, realizować swoje pasje.

Sieć ESA z roku na rok rozwija się – przyłączają się do nas kolejne szkoły z całego kraju, dzięki czemu siła naszego oddziaływania sukcesywnie wzrasta!

Program Edukacyjna Sieć Antysmogowa jest objęty honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji

ESA. Mierzymy się ze smogiem. Dla powietrza, dla zdrowia, dla przyszłych pokoleń!

prog

W roku szkolnym 2022/2023 w projekcie ESA będzie uczestniczyło już ponad 1700 szkół i przedszkoli. Cieszymy się bardzo, że sieć ESA rozwija się tak dynamicznie!

Jak co roku przygotowaliśmy dla Was nowe materiały edukacyjne i konkursy. Planujemy również organizację szkoleń dla nauczycieli, a dla uczniów – II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej.

Już w najbliższym czasie na platformie e-learningowej eduESA pojawią się:

• e-lekcja dla szkół specjalnych „Czyste i brudne powietrze;
  • e-lekcja filmowa „Klimat się zmienia, zmień sposób myślenia” dla kl. 7–8 i szkół ponadpodstawowych.

A w dalszej części roku premierę będzie miała:

• e-lekcja interaktywna „#Antysmogowi” dla szkół ponadpodstawowych.

Na bieżąco będziemy Was informować o nowościach w projekcie. Śledźcie zakładkę Aktualności i stronę na Facebooku, aby nic Wam nie umknęło. Bądźcie czujni, bo już niedługo ogłosimy konkurs dla szkół z atrakcyjnymi nagrodami!

Powodzenia w nowym roku!

prog2

Razem zadbamy o naszą przyszłość!

Edukacyjna Sieć Antysmogowa 2022/2023