Laboratoria Przyszłości

Od września  2022r. w naszej szkole realizujemy zajęcia w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

logolp

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest kształtowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała środki na realizację programu Laboratorium Przyszłości i uzyskała środki, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz zdolności konstrukcyjne.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia w naszej szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Otrzymane przez nas wsparcie to 30 000,00 zł, które  przeznaczyliśmy na sprzęt do prowadzenia zajęć z techniki, informatyki oraz na zakup sprzętu audio-video.

Informacje na temat realizacji tego projektu będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej naszej szkoły.

Sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria przyszłości”

W ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości” Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej otrzymała wyposażenie w kwocie 30.000,00 zł.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. W skład zakupionego sprzętu wchodzą:

Wyposażenie podstawowe

Mikser 8-kanałowy Power Dynamics PDM-S803

Filament zielony

Zestaw mikrofonów bezprzewodowych ULM202USB Behringer

Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami

Krzesło szkolne Classic szare 6

Lutownica z gorącym powietrzem

Zestaw nagłośnieniowy Vonyx VX100B

Statyw Fancier Statyw Fancier Wt 3750 – 183 cm

Suwmiarka tradycyjna

Zestaw lapm Mini BOOM

Igły klasyczne do tkanin

Sprzęt wykorzystywany będzie na lekcjach informatyki, kółka programowania, techniki, fizyki, edukacji  przyrodniczej,  na zajęciach komputerowych, zajęciach pozalekcyjnych oraz podczas imprez i uroczystości szkolnych.