LIST OTWARTY DO MIESZKAŃCÓW POWIATU DĘBICKIEGO

list

Uczniowie Szkoły Podstawowej                                                                                                                                                                                                                       Wola Wielka 19.01.2023 r.

w Woli Wielkiej

Wola Wielka 31A

39-218 Straszęcin

LIST OTWARTY

DO MIESZKAŃCÓW POWIATU DĘBICKIEGO

Drodzy Mieszkańcy powiatu dębickiego,

Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o to aby oszczędzali Państwo energię.

Nie jest to trudne, a pomaga ograniczyć emisję tlenków węgla, siarki i innych substancji chemicznych, które szkodzą środowisku. Mniejsze zużycie energii, to też mniejsze zużycie źródeł naturalnych. Paliwa kopalne takie jak węgiel, gaz ziemny czy ropa naftowa występują na świecie w ograniczonej ilości. Jeżeli zmniejszymy ich użycie – wystarczą na dłużej. Oszczędzanie energii ma także wpływ na nasze zdrowie. Oddychanie zanieczyszczonym spalinami powietrzem, przebywanie w przegrzewanych pomieszczeniach nie wpływa na nie korzystnie. To także szacunek dla pracy osób zaangażowanych w proces produkcji energii.

Jak to robić? Ważne są nawet najbardziej podstawowe nawyki: zmniejszanie temperatury grzejnika, wyłączanie go przy okazji wychodzenia z domu, mycie rąk letnią, a nie gorącą wodą czy też gaszenie światła na korytarzu w ciągu dnia. Każde tego typu jednostkowe działanie będzie przyczyniać się do oszczędności.

Niniejszy apel wynika nie tylko z kwestii finansowych, ale  także z troski o przyszłość naszej planety. Bardzo wierzymy w to, że wspólnie oszczędzając energię uda nam się wpłynąć na poprawę jakości powietrza. W końcu chodzi o zdrowie, życie i przyszłość nas wszystkich!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Wielkiej

W ramach projektu ekologicznego „Mistrzowie Energii”