Szkoła Pamięta

BohaterON. Włącz historię

3

W październiku uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję BohaterON. Włącz historię.W ramach tej akcji uczniowie klas III,V,VI,VII ,VIII napisali kilka słów do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego i wysłali do nich własnoręcznie zrobione pocztówki. Dzięki tej akcji mogliśmy okazać podziw i szacunek powstańcom.Każdy z nich zasługuje na naszą pamięć i wdzięczność.

Światełko pamięci dla Łyczakowa

W dniach 14 - 18 października uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji "Światełko Pamięci" - zbiórce zniczy na polskie cmentarze na Kresach Wschodnich. Za wszystkie biało-czerwone znicze serdecznie dziękujemy! Akcja organizowana była wspólnie przez Konsulat RP we Lwowie, Polskie Radio Lwów i TVP Rzeszów.

Wspomnienia o tych, którzy zapisali się w historii lokalnej

W związku ze zbliżającym się listopadem - miesiącem pamięci o zmarłych oraz akcją MEN „Szkoła Pamięta” dnia 28 października uczniowie klas V, VI i VIII wraz z opiekunami p. Agnieszką Jedynak, p. Sylwią Kos i p. Anetą Maźnicką udali się na cmentarz parafialny do Straszęcina. Celem tej akcji jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci i wydarzenia. Wspominamy nie tylko naszych bliskich, ale też tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i tej lokalnej.  Uczniowie zorganizowali kwiaty i znicze, które zapalili pod Krzyżem Katyńskim i na grobie śp. Jadwigi Stefaniak – osoby zasłużonej dla naszej społeczności szkolnej. Odwiedzili kaplicę Rodziny Reyów i Jabłonowskich oraz  groby swoich bliskich.