O szkole

Nasza szkoła usytuowana jest w centrum miejscowości Wola Wielka, niewielkiej wsi położonej w południowo – zachodniej części gminy Żyraków w województwie podkarpackim. Szkoła stanowi centrum społeczno – oświatowe i kulturalne wsi, oddziałując w różnorodny sposób na życie jej mieszkańców.
   Budynek szkoły jest nowym obiektem, starannie utrzymanym, wykorzystywanym wyłącznie przez szkołę podstawową. Obok szkoły na dużym, trawiastym,  boisku  urządzono  boiska do piłki ręcznej, koszykowej i siatkowej oraz  plac zabaw.

Jesteśmy szkołą promującą zdrowie:

uczestniczymy w programie Warzywa i owoce w szkole,
 uczniowie klas I - V otrzymują warzywa i owoce,

dbamy o dobrą atmosferę w klasie i w szkole

propagujemy zdrowy tryb życia,

dbamy o estetykę szkoły - jest ukwiecona i barwna,

aktywnie współpracujemy z rodzicami.

Stawiamy na naukę języków obcych:

W klasach I - VIII uczniowie mają możliwość bezpłatnej nauki  języka angielskiego
oraz w klasach VII i VIII - języka niemieckiego.

Prowadzimy zajęcia wspierające prawidłowy rozwój dziecka:

zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze,

zajęcia rewalidacyjne

Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania
w ramach następujących kół:

polonistycznego,
przyrodniczego,
 matematycznego,
sportowego,
plastycznego.

Nasi uczniowie biorą udział w konkursach organizowanych na terenie szkoły i gminy uzyskując wysokie lokaty i zdobywając atrakcyjne nagrody.