Rekrutacja 2020/2021

Rekrutacja do klasy I , Oddziału Przedszkolnego i Przedszkola

Rekrutacja na rok szkolny 2021/22

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Wielkiej informuje, że od 01.03.2021 r. rozpoczynają się zapisy dzieci urodzonych w latach 2014 -2018 do oddziału przedszkolnego, przedszkola i klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2021/2022.

W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2021/2022 obowiązują następujące zasady:

Wzór deklaracji można pobrać ze strony internetowej Szkoły Podstawowej w Woli Wielkiej, w sekretariacie szkoły lub u nauczyciela oddziału przedszkolnego. (dokument do pobrania poniżej)

• Wzór wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego, przedszkola /klasy pierwszej można pobrać ze strony internetowej Szkoły Podstawowej  w Woli Wielkiej,  w sekretariacie szkoły lub u nauczyciela oddziału przedszkolnego, przedszkola. (dokument do pobrania poniżej)
  • Dokumentację niezbędną do przeprowadzenia naboru do klasy pierwszej oraz do oddziału przedszkolnego rodzice/opiekunowie mogą składać w sekretariacie szkoły, przesłać pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną  na adres e-mailowy: pspwolawielka@poczta.fm  od 01.03. do 31.03.2021 r.

Informacje dodatkowe dotyczące:

1)      Przyjęcia do oddziału przedszkolnego i przedszkola

Obowiązkiem wychowania przedszkolnego objęte są dzieci urodzone w 2015 r. (6-letnie).  Pierwszeństwo w przyjęciu do oddziału  przedszkolnego obok dzieci 6-letnich mają dzieci urodzone w 2016 ( dzieci 5 – letnie ).

Do przedszkola przyjmowane są dzieci z roczników 2017 i 2018 r. ( 4 i 3-letnie).

2)      Przyjęcia do klasy I

Do klasy I publicznej szkoły podstawowej, na rok szkolny 2021/2022, przyjmowane są dzieci:

• · 7 - letnie (urodzone w roku 2014) – objęte obowiązkiem szkolnym,
  • · 6 - letnie (urodzone w roku 2015) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej,
  • · starsze niż 7- letnie, którym w poprzednich latach odroczono rozpoczęcie spełniania obowiązku szkolnego.

2. Do klasy I publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu.

Kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły podstawowej, przyjmowani są do

klasy I na podstawie Zgłoszenia rodziców kandydata.  Wzór zgłoszenia dostępny jest w sekretariacie szkoły oraz u nauczyciela oddziału przedszkolnego i nauczyciela klasy I oraz na stronie internetowej szkoły.

Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły

Rodzice kandydata wypełniają Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły.

Wzór wniosku dostępny jest w sekretariacie szkoły u nauczyciela oddziału przedszkolnego i nauczyciela klasy I oraz na stronie internetowej szkoły.

Wypełniony i podpisany przez oboje rodziców wniosek składa się do dyrektora szkoły.