Dzień Ziemi 2024

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”

Florian Plit

22 kwietnia to szczególna data w kalendarzu - co roku tego dnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło przewodnie największego ekologicznego święta to Planeta kontra plastik.

Nasza szkoła uczestniczyła w święcie Ziemi, organizując apel. W części artystycznej uczniowie klasy drugiej i trzeciej przybliżyli nam problemy dotyczące zagrożeń naszej planety. Przypomnieli, że stan środowiska przyrodniczego zależy od wszystkich ludzi i każdy z nas jest odpowiedzialny za przyszłość Ziemi. Występy uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej w wykonaniu przedszkolaków i dzieci z oddziału przedszkolnego. Aleksander i Michał  z klasy IV przedstawili zebranym prezentację multimedialną  ,,Światowy Dzień Ziemi”.

Apel zakończył się rozdaniem nagród  zwycięzcom szkolnych konkursów:

1. Wykonanie prezentacji multimedialnej o tematyce ekologicznej ,,Dzień Ziemi 2024”.

W konkursie wzięło udział 7 uczniów.

Lauretami konkursu zostali:

Aleksander Duślak  (kl IV),

Karolina Machaj  (kl VII)

1. Konkurs ekologiczny.

Konkurs dla uczniów klasy II i III opracowali i przeprowadzili Filip Machaj  (klasa IV) i Karolina Machaj  (klasa VII).

W konkursie wzięło 21 osób. Uczniowie rozwiązywali zadania testowe.

I miejsce:

Maja Duślak, Natalia Czerwiec, Izabela Batora, Michał Kos, Oliwia Dygdoń.

II miejsce:

Martyna Wiatr, Aleksandra Łesyk, Aleksander Depowski, Tymoteusz Cekała.

III miejsce:

Jagoda Wiatr, Michał Gawle.

Chociaż Dzień Ziemi obchodzimy tylko raz w roku, każdy z nas każdego dnia może podejmować działania, aby wspólnie pracować nad poprawą jakości naszego życia!

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji wykonanych przez uczniów naszej szkoły.