Gminne Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

30 kwietnia 2024 r.  na Rynku w Żyrakowie odbyły się Gminne Obchody z okazji 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
Ceremonię rozpoczęła Pani Elżbieta Ulak - Dyrektor Zespołu Szkół w Żyrakowie, która powitała wszystkich zgromadzonych i wprowadziła w znaczące karty historii Polski. Następnie miało miejsce podniesienie Flagi Państwowej na maszt przy odśpiewaniu Hymnu Polski. W okolicznościowym przemówieniu Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka zaznaczył ważność wydarzeń majowych dla narodu polskiego. Bogatą i barwną część artystyczną przypominającą wydarzenia z 1791 roku przedstawili uczniowie szkoły z Żyrakowa. W obchodach uczestniczył poczet sztandarowy oraz delegacja z naszej szkoły.
Podczas tego wydarzenia nastąpiło również wręczenie dyplomów i nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego pt. "Wiwat Maj, Trzeci Maj".
Na wydarzenie zaprosił Wójt Gminy Żyraków, zaś organizatorami byli: Zespół Szkół w Żyrakowie oraz Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie.