Wycieczka do Rzeszowa w ramach projektu „Przeogarniacze. Przedsiębiorczość inaczej”

12 stycznia 2024 r. uczniowie klas IV i V wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Rzeszowa, która pokazała dzieciom nieznane dotąd miejsca i pozwoliła wspólnie spędzić czas w ciekawy sposób. A atrakcji było mnóstwo!
Pierwszą była wizyta w Podkarpackim Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce.
Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia trzech wystaw na trzech kondygnacjach: „Lotnictwo”, „Żyję”, „Przyroda”. Nasi wychowankowie odkrywali tajniki wiedzy korzystając z licznych eksponatów.

Obok każdego obiektu znajdował się krótki opis, co należy „ wcisnąć”, aby samemu zainicjować doświadczenie. Uczniowie z zaciekawieniem próbowali tworzyć wiatr, trzęsienie ziemi, przeprowadzać symulację lotu balonem, dokonywać operacji na chorym pacjencie, sterować kosmicznym łazikiem, czy też w sposób wirtualny złożyć skrzydło samolotu myśliwskiego.
Uczniowie uczestniczyli w warsztatach z robotyki.   W ramach warsztatów rozwijali pasje programowania i robotyki, korzystali z zestawów Lego Education SPIKE, budowali i programowali roboty w aplikacji na laptopach z wykorzystaniem dostępnych czujników.

Fascynująca wędrówka po świecie nauki, gdzie można wszystkiego dotknąć, sprawdzić, pokazała uczniom, że nauka może być ciekawa, przyjemna i pożyteczna.

Następnie wielkie zainteresowanie wzbudził oddział Narodowego Banku Polskiego, w którym pan przewodnik przekazał niezliczoną ilość ciekawych informacji dotyczących naszych pieniędzy. Zostaliśmy zapoznani z tajnikami wytwarzania polskich banknotów i monet oraz sposobem ich zabezpieczenia przed fałszerstwem.

Kolejnym punktem wycieczki Zwiedzanie Muzeum Techniki i Militariów oraz oglądanie ekspozycji wojskowych i strażackich wozów bojowych.

Na koniec głodni, ale pełni wrażeń udaliśmy się do McDonalda. Podróż do domu upłynęła wesoło, wszystkim dopisywał dobry humor. Wycieczka dostarczyła uczniom wiele niezapomnianych wrażeń:)

Serdecznie dziękujemy Fundacji Śnieżka, która sfinansowała nasz wyjazd. Opiekunami na wycieczce byli: Agnieszka Jedynak  i Wioletta Pytel.