"To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie.
Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia.
Rudolph Giuliani

Trudno nie zgodzić się ze słowami byłego burmistrza Nowego Jorku. Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka ogrywają bardzo ważną rolę, bo kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta? Babciom i Dziadkom zawdzięczamy zwykle bardzo wiele. Dlatego uczniowie Szkoły  Podstawowej im. bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Wielkiej 23 stycznia 2024 r. gościli swoje Babcie oraz Dziadków na wspaniałej uroczystości z okazji ich święta.

Na wstępie pani dyrektor Urszula Dydo przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami oraz złożyła wszystkim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przedstawiły program artystyczny. Występ rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem „Sto lat” kochanym Dziadkom.

Następnie dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, wesołe scenki, przeplatane wzruszającym śpiewem, grę na instrumentach oraz tańce. Wszyscy mali artyści mieli piękne stroje i różnorakie rekwizyty. Przedstawienie rozpoczęło się od najmłodszych pociech z naszej szkoły, czyli trzylatków, a zakończyło się humorystycznym przedstawieniem w wykonaniu uczniów klas czwartej i piątej. Wszyscy artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po występach dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, wykonanymi własnoręcznie. Frekwencja jak co roku dopisała.

Rodzice naszych pociech przygotowali również poczęstunek w postaci pysznego ciasta, kawy i herbaty. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Niejednej Babci łza zakręciła się w oku, a niejeden Dziadek był dumny ze swoich wnuków. Wszyscy ze wzruszeniem przyglądali się, co przedstawiają ich najukochańsze wnuki.

W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu oraz bliższego poznania się wzajemnie. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości. Babciom i Dziadkom  życzymy dużo zdrowia i 200 lat życia!!!