SZKOLNA OAZA BIORÓŻNORODNOŚCI

Niezagospodarowane przestrzenie otaczające szkolne mury stanowią bardzo często obszary o wysokim „zielonym” potencjale, którego umiejętne wykorzystanie przyczynić się może w znaczący sposób do zwiększenia ogólnego poziomu bioróżnorodności. Poza poprawą jakości powietrza, ochroną przed hałasem oraz zapewnianiem schronienia dla fauny, ogródek szkolny posiada istotny walor edukacyjny oraz rekreacyjny.

Tworzenie szkolnego ogrodu rozpoczęto od siania roślin antysmogowych, dla zapylaczy i ozdobnych. Uczniowie dbali o sadzonki, które później sadzili na szkolnych rabatach.

Teraz codziennie mogą obserwować ich wzrost, sprawdzać czy potrzebują podlewania i cieszyć się z otaczającej nas zieleni. Wszystko po to  aby nauczyć się i zrozumieć jak ważna jest dla ludzi przyroda  oraz ile z niej mamy korzyści.