Łąka kwietna

W ramach projektu chcemy zmienić trawnik na terenie naszej szkoły w kwietną łąkę. Projekt zakłada tworzenie łąki od podstaw - od momentu zasiewu i jej obserwację przez wszystkie etapy wzrostu. Teren łąki będzie idealnym miejscem obserwacji przyrodniczych roślin i zamieszkujących łąkę owadów. Nasza łąka ma być miejscem ekologicznym i przyjaznym dla małych organizmów. Na jej terenie mogłyby zamieszkać owady w specjalnie przygotowanych domkach. Dodatkową korzyścią będzie antysmogowa rola tego ekosystemu, co pozwoli uwrażliwić uczestników projektu na problemy zanieczyszczenia powietrza. Nasza łąka byłaby podlewana (w miarę potrzeb) wodą deszczową zbieraną podczas opadów do zbiornika (ten element pozwoliłby także na zbieranie danych o opadach).  Mamy zamiar dokumentować za pomocą fotografii piękno i bogactwo tego ekosystemu.