Spotkanie z leśniczym

21 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z leśniczym Panem Łukaszem Zaucha pracownikiem Leśnictwa Chotowa, Nadleśnictwa Dębica w ramach realizowanego projektu ekologicznego ,,Jestem Eko”. W spotkaniu uczestniczyła cała społeczność szkoły.

Pan leśniczy zapoznał dzieci z pracą leśnika i środowiskiem lasu. Głównym celem spotkania było uzyskanie informacji na temat dokarmiania zwierząt. Nasz gość opowiedział dzieciom o sposobach dokarmiania ptaków i innych zwierząt. Dzieci miały możliwość zadawania pytań panu leśniczemu i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasz gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci. Dzieci otrzymały prezenty - odblaskowe opaski z logo Nadleśnictwa. Uczniowie podziękowali Panu leśniczemu za spotkanie, złożyli życzenia świątecznie i podarowali własnoręcznie wykonany stroik ekologiczny.