Marsz Papieski i 45. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

W poniedziałek,  16 października 2023 r. obchodziliśmy 45. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski i pierwszym po 455 latach następcą św. Piotra niebędącym Włochem oraz najmłodszym zwierzchnikiem Kościoła katolickiego od 1864 r.

Z tej okazji uczniowie klas I-VII, nauczyciele i rodzice naszej szkoły uczestniczyli w Marszu Papieskim zorganizowanym przez proboszcza parafii Wszystkich Świętych  w Straszęcinie ks. prałata Bogusława Czecha.

Uczestnicy marszu wyruszyli spod szkoły podstawowej i ulicami Straszęcina przeszli do Groty Lourdzkiej i pomnika św. Jana Pawła II. W czasie drogi wszyscy odmawialiśmy różaniec. Następnie pod Grotą wysłuchaliśmy krótkiego nagrania przemówienia św. Jana Pawła do Polaków i zaśpiewaliśmy pieśń patriotyczną. W ten sposób podziękowaliśmy za pontyfikat papieża Polaka.

Mamy nadzieję, że taka forma obchodów Dnia Papieskiego wejdzie na stałe do naszego kalendarza szkolnych uroczystości.