Akcja ,,Sprzątanie świata 2023”

W tym roku mija dokładnie 30 lat od rozpoczęcia  ,,Akcji Sprzątanie świata”. Od początku w polskiej edycji Clean Up The World wzięło udział ponad 20 milionów uczestników.

Tegorocznej, 30 edycji towarzyszyło  hasło „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

15 września uczniowie zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny sprzątali swoją miejscowość. Na kilka dni przed czynnym sprzątaniem najbliższej okolicy, nauczyciele przeprowadzili pogadanki na temat  zachowania bezpieczeństwa, celów głównych akcji oraz efektywnej segregacji powstających odpadów podczas codziennych czynności. Na szkolnym korytarzu powstała gazetka zachęcająca społeczność szkolną do czynnego udziału w akcji ekologicznej.

Młodsi uczniowie sprzątali teren wokół szkoły. Starsi, przydrożne rowy i lasek. Dzięki słonecznej pogodzie akcja przebiegła sprawnie.  Okazuje się, że z roku na rok coraz mniej ludzi śmieci. Ale udało się zebrać kilka worków co pokazuje, że do doskonałości jeszcze nam trochę brakuje. Takie akcje cały czas są potrzebne. Staramy się naszymi akcjami pokazać, że nie chodzi o to, aby cały czas sprzątać, tylko o to, aby przestać śmiecić.