Udział w Międzynarodowym Dniu Kropki oraz akcji Sprzątanie Świata

15 września w naszej szkole był dniem wyjątkowym. To za sprawą dwóch wydarzeń – udziału w Międzynarodowym Dniu Kropki oraz akcji Sprzątanie Świata.

Święto International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać. Tego dnia w naszej szkole obowiązywały ubrania w kropki.  Każdy, kto przyszedł ubrany w kropki, nie był pytany.

W piątek, 15 września uczniowie naszej szkoły wzięli także udział w 30. jubileuszowej  akcji „Sprzątanie świata”. Temat tegorocznej edycji to "Sprzątanie świata łączy ludzi".

Jej celem jest:

• promowanie nie śmiecenia,

• edukacja odpadowa,

• inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko,

• angażowanie i integracja społeczności lokalnej,

• wykorzystanie interesującej metody grupowej pracy wychowawczej,

• wartościowy sposób na realizację wolontariatu.

Akcja Sprzątanie Świata Polska 2023 inicjuje także w naszej szkole coroczne działania w ramach szeroko pojętej edukacji środowiskowej, które w roku szkolnym 2023/2024, podobnie jak w poprzednim, skupią się wokół problemów ekocyrkularności oraz promowania postawy zero waste.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów naszej szkoły nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów.