Zajęcia z edukacji matematycznej w klasie II w klimatycznym zakątku.

6 września 2023 r. uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w klimatycznym zakątku. Tematem zajęć było „ Określenie położenia przedmiotów”. Uczniowie utrwalali w formie zabawy pojęcia: na, pod, za, przy, obok, w lewo, w prawo, u góry, na dole.

Rekwizyty typu motylki i biedronki umieszczali w miejscach określonych prze nauczyciela np. motylki fruwają nad łąką kwietną,nad oczkiem wodnym,  biedronki usiadły na kwiatkach koloru niebieskiego, na ogrodzeniu łąki itp. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali na lekcji.

Zajęcia prowadzone w terenie angażowały wszystkie zmysły dzieci i dały możliwość ruchu na świeżym powietrzu. Ta forma zajęć cieszyła się wielką atrakcyjnością wśród uczniów.

To piękne miejsce zostało utworzone przez członków koła przyrodniczego prowadzonego przez panią Anielę Dydo.

Serdecznie dziękujemy pani Anieli Dydo i członkom koła za to, że możemy prowadzić lekcje nie tylko w klasie, ale także na łonie natury.