Pożegnanie uczniów klasy VIII i zakończenie roku szkolnego 2022/23

„Czas rozwinąć skrzydła…”

Pod takim hasłem 23 czerwca 2023 roku zakończyliśmy rok szkolny i pożegnaliśmy uczniów klasy VIII. Uroczystości tego dnia rozpoczęła Msza Święta w kościele parafialnym w Straszęcinie, celebrowana przez Księdza Proboszcza Bogusława Czecha. Następnie uczniowie klas 0-VIII udali się do szkoły, aby tam z rąk swoich wychowawców otrzymać upragnione świadectwo zakończenia roku szkolnego. Świadectwo, które jest biletem do WAKACJI!

Uroczystą akademię rozpoczęło wprowadzenie pocztu sztandarowego oraz odśpiewanie hymnu narodowego.  Następnie głos zabrała Pani dyrektor Urszula Dydo, która powitała całą społeczność szkolną i podsumowała rok szkolny 2022/2023, podkreślając duże zaangażowanie wszystkich w pracę w tym roku szkolnym. Podziękowała nauczycielom, pracownikom obsługi, rodzicom i uczniom za włożony trud. Gratulowała uczniom wyników w nauce i sukcesów w konkursach.  Serdeczne słowa podziękowania skierowała do Pani Agaty Nowakowskiej , która przez 17 lat pełniła  funkcję Przewodniczącej Rady Rodziców w naszej szkole. Swoje obowiązki wypełniała z zaangażowaniem, zawsze można było liczyć na jej pomoc i kreatywność. Aktywnie włączała się w życie szkoły, wspierając jej działalność.

W dalszej części uczniowie klasy szóstej pożegnali kolegów i koleżanki z klasy VIII, absolwenci zaś pożegnali się ze szkołą.  Szóstoklasiści i ósmoklasiści zaprezentowali się śpiewająco. Gromkimi brawami zostały nagrodzone programy artystyczne przygotowane przez uczniów, którzy udowodnili, że są stworzeni i do występów i do… sukcesów. Dlaczego? Bo podziękowaniom i gratulacjom za szczególne osiągnięcia nie było końca.
W ręce uczniów trafiły nagrody za wysokie wyniki w nauce, sukcesy w konkursach na szczeblu
ogólnopolskim – nagroda  dla grupy EKO WOLANIE w ogólnopolskim konkursie „Jestem EKO”;
wojewódzkim – nagrody dla finalisty konkursów kuratoryjnych z biologii i chemii
oraz powiatowym – nagroda za II miejsce w konkursie chemicznym „Łączy nas chemia”.
Za zaangażowanie w pracach samorządu szkolnego nagrodzony został przewodniczący SU. Nagrody odebrali także uczniowie wyróżniający się pełną zaangażowania pracą w szkolnym wolontariacie oraz godnie i z zaangażowaniem reprezentujący naszą szkołę w poczcie sztandarowym  podczas uroczystości gminnych i szkolnych.
Docenieni zostali także rodzice absolwentów, którzy otrzymali  listy gratulacyjne oraz podziękowania za aktywne uczestnictwo w życiu klasy i szkoły oraz zaangażowanie społeczne, bezinteresowną pomoc i życzliwość w realizacji szkolnych projektów.

Lista absolwentów naszej szkoły zwiększyła się o tegorocznych ,,ośmioro wspaniałych". Jakub, Amelia, Przemysław, Aleksander, Kacper, Antoni,  Karolina i Konrad po raz ostatni zaprezentowali się dziś w roli uczniów podstawówki. Dla ósmoklasistów był to czas podziękowania pani dyrektor, wychowawcy, nauczycielom i rodzicom,  ale także okazją do refleksji i podsumowania. To był dzień pełen emocji. Od radości, przez satysfakcję po łzy, których nie krył nikt.

Czas rozwinąć skrzydła ….. Niech więc te skrzydła poniosą was, drodzy absolwenci, ku pięknym celom, do szkół, w których spełnicie swoje marzenia i w których będziecie mogli realizować siebie i swoje pasje!
Liczymy, że z rozwiniętymi skrzydłami przylecicie niejednokrotnie do nas odwiedzając i pokazując, że pamiętacie o tych, którzy przez ponad osiem lat towarzyszyli Wam w wędrówce o nazwie: „Edukacja”.

Wszystkim życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!