II miejsce w Powiatowym Konkursie Chemicznym "Łączy nas chemia"

7 czerwca 2023 r. uczniowie szkół podstawowych uczestniczyli w dwuetapowym, powiatowym konkursie chemicznym. Organizatorem konkursu  „ Łączy nas chemia” było II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII: Przemysław Kułak, Aleksander Lisowski i Antoni Moskal.

Niezmiernie miło nam poinformować, że Przemysław Kułak zajął II miejsce. W ramach uznania otrzymał dyplom gratulacyjny i bon upominkowy od Władz Starostwa.

Konkurs składał się z dwóch etapów: teoretycznego i praktycznego. Pierwszy etap zawierał cześć testową, złożoną z 30 pytań jednokrotnego wyboru i trzech zadań obliczeniowych. W drugim etapie – laboratoryjnym należało dokonać identyfikacji związków chemicznych znajdujących się w probówkach z nieznanymi roztworami.
Opiekunem uczniów była pani Anna Kobos. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Cieszymy się, że łączy was chemia.