Trzy nagrody w Gminnym Turnieju Recytatorskim Poezji Dziecięcej im. Jana Brzechwy

20 kwietnia 2023 r. w Woli Żyrakowskiej uczniowie szkół z terenu Gminy Żyraków wzięli udział w Gminnym Turnieju Recytatorskim Poezji Dziecięcej im. Jana Brzechwy. Uczestnicy doskonalili kulturę języka polskiego poprzez deklamowanie wierszy znanych i tych mniej znanych jednego z ulubionych poetów.

Naszą szkołę reprezentowały:

Aniela Knap z klasy „0”, Oliwia Dygdoń i Izabela Kawalec z klasy II, Zuzia Moskal z klasy III, Zosia Bielatowicz z klasy IV oraz Julia Moskal z klasy V.

W konkursie udział wzięło w sumie 47 osób:

Kategoria I klasy 0-2 – 26  uczestników,

Kategoria II klasy 3-4 – 12  uczestników,

Kategoria III klasy 5-6 – 9  uczestników.

Komisja w składzie:

- Stefania Szuba - polonistka, przewodnicząca komisji;

- Anna Glinka - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Żyrakowie;

- Agata Dziedzic - pracownik Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie przyznała naszym reprezentantkom następujące nagrody:

W kategorii II – klasy 3-4

II miejsce – Zuzanna Moskal, kl. III, Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej

Wyróżnienie – Zofia Bielatowicz, kl. IV, Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej

W kategorii III – klasy 5-6

II miejsce – Julia Moskal, kl. V, Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej

Serdecznie gratulujemy laureatkom oraz dziękujemy wszystkim uczestniczkom i ich opiekunom.