Świąteczne pierniczki, a edukacja matematyczna

Przedświąteczna atmosfera sprawiła, że uczniowie klasy III piekli i dekorowali pierniki. Była to również okazja do ukazania piękna świąt Bożego Narodzenia, poznania tradycji i zwyczajów świątecznych. Uczniowie szukali również odpowiedzi na pytania:
Czy edukacji matematycznej można uczyć się podczas pieczenia pierników i czy jest ona naprawdę niezbędna podczas zajęć w kuchni?

Po przeczytaniu przepisu dzieci przygotowały produkty potrzebne do wyrobienia ciasta. Musieli zważyć i odmierzyć odpowiednią ilość mąki, cukru, miodu, masła (przypomnienie jednostek masy i ich zamiany)

Wiadomości i umiejętności zdobyte na edukacji matematycznej towarzyszyły uczniom przez cały czas przygotowywania pierników.
Dzieci z wielką radością wałkowały ciasto, wycinały foremkami różne kształty związane z motywami bożonarodzeniowymi.
Foremki do pierników wydrukowano na drukarce 3D. Uczniowie z ogromną frajdą uczestniczyły w procesie pieczenia ciastek. Upieczone już pierniczki dekorowały jadalnymi ozdobami i kolorowym lukrem. Ta kulinarna zabawa zaowocowała również pogłębieniem koleżeńskich relacji między uczniami.

Do pieczenia pierniczków uczniowie wykorzystali foremki wydrukowane na szkolnej drukarce 3D. #LaboratoriaPrzyszłości