Akcja "Paczuszka dla Maluszka" - dobrze jest pomagać!

W grudniu, w naszej szkole, zostanie przeprowadzona akcja „Paczuszka dla maluszka”. Akcja będzie trwać do 20 grudnia. Jest to bożonarodzeniowa akcja, do której zawsze w świątecznej atmosferze zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja.

Owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, które oczekują narodzin dzieciątka oraz do podopiecznych Fundacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Symbolem akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka. W paczuszce dla maluszka przekazujemy pieluszki w różnych rozmiarach od 1 do 6, jak również chemię kosmetyczną dla niemowląt i inne przydatne akcesoria. Przydatne mogą być także środki czystości i artykuły dla mam. Poniżej lista przykładowych rzeczy:

– kremy

– szampony

– oliwki

– mydełka

– kremy do cery wrażliwej

– mokre chusteczki

– pieluchy tetrowe

– płyn do prania ubranek dziecięcych

– akcesoria do pielęgnacji tj. nożyczki do paznokci, szczotki do włosów

– kocyki

– ręczniki

– rożki dla noworodków

– smoczki

– buteleczki

– silikonowe śliniaczki.

Rzeczy będzie można wkładać do specjalnych pudeł znajdujących się w holu szkoły, na parterze lub przekazywać do wychowawców klas. W zamian za okazany gest życzliwość będzie można zabrać symboliczną bombkę z naszej choinki i zawiesić ją na swoim bożonarodzeniowym drzewku. Szczerze wierzymy, że nasze wspólne zaangażowanie w Akcję „Paczuszka dla maluszka” sprawi, że nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą dla dzieci i ich mam czasem radości i nadziei płynącej ze świadomości, że istnieją ludzie o dobrych sercach, na których można liczyć.