Pasowanie na ucznia

6 listopada 2022 roku pierwszoklasiści w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne.
Swoisty egzamin zdali w obecności przedstawicieli klas starszych Zosi Bielatowicz i Wiktora Kota. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszy raz w historii naszej szkoły, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Dyrektor Szkoły Urszula Dydo  dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, po czym wręczyła legitymacje , pamiątkowe książki oraz książeczki SKO . Bank Spółdzielczy w Żyrakowie na  zachętę do oszczędzania  dokonał wpłat w kwocie 30 złotych dla każdego ucznia. Od wychowawcy klasy uczniowie otrzymali pamiątkowe plakietki „Bezpieczny Uczeń.

Nie obyło się też bez słodkich upominków od rodziców oraz pamiątkowych zdjęć. Wszystkim pierwszakom oraz ich rodzicom życzymy, aby ten dzień pozostał w pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

Film z uroczystości pasowania na ucznia powstał na sprzęcie zakupinym dzięki udziałowi szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości

filmik