Pielgrzymka klasy VIII na Jasną Górę

19 października 2022 r. młodzież klasy ósmej naszej szkoły wraz z panią dyrektor Urszulą Dydo, wychowawcą p. Agnieszką Jedynak oraz  Ks. Bernardem Budaczem wzięła udział w Parafialnej Pielgrzymce Młodzieży do Sanktuarium Matki Bożej w Częstochowie.

Głównym celem pielgrzymki było spotkanie z Maryją i powierzenie Jej swoich osobistych intencji oraz modlitwa o należyte przygotowanie się do sakramentu bierzmowania i jak najlepsze wyniki egzaminu ósmoklasisty.

Na miejscu Ósmoklasiści wraz z opiekunami uczestniczyli we Mszy Świętej w Kaplicy Matki Bożej, którą poprzedziła uroczysta ceremonia odsłonięcia obrazu Czarnej Madonny. Towarzyszył jej wykonywany na żywo przez Zespół Intradzistów utwór muzyczny o charakterze fanfar, nazywany "Intradą Królewską". Następnie w ciszy i zadumie wszyscy pielgrzymi - kandydaci do bierzmowania wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.

Pamiątkowe zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu #laboratoriaprzyszłości