Europejski Tydzień Kodowania

W dniach 17- 20 października uczniowie naszej szkoły  przyłączyli się do ogólnoeuropejskiej akcji CodeWeek 2022, czyli Europejski Tydzień Kodowania.

Uczniowie klasy III na zajęciach kółka programowania odkrywali możliwości klocków LEGO Education BricQ, zakupione w ramach programu # Laboratoria Przyszłości. Każdy z uczestników miał za zadanie, czytając instrukcję, ułożyć zestaw. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci bardzo chętnie pracowały, pomagały sobie wzajemne. Okazuje się, że czytanie instrukcji może być wyzwaniem, nauką i świetną zabawą.

Uczniowie klas 4 – 5 na lekcjach informatyki samodzielnie programowali gry wykorzystując stronę code.org.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów - w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu, ubiegły rok zakończyliśmy z wynikiem ponad 15 tysięcy inicjatyw i trzecim miejscem na podium.