Pusta klasa – kółko przyrodnicze

W ramach działań konkursowych ,,Razem działamy, czysto oddychamy” zajęcia kółka przyrodniczego odbyliśmy poza szkołą. 12 października 2022 roku wyjechaliśmy na wycieczkę do Szkółki Drzewek i Krzewów Ozdobnych znajdującej się  w Grabinach 41G. Sprzyjała nam piękna, słoneczna pogoda, więc mogliśmy podziwiać piękne żurawki (nie mylić z żurawiami), ozdobne trawy, kolorowe kwiaty i okazałe krzewy. Właściciele Szkółki, Państwo Joanna i Łukasz Kochan z wielką cierpliwością tłumaczyli nam zawiłości związane z uprawą roślin. Dowiedzieliśmy się sporo o nazwach, pielęgnacji roślin ozdobnych, dzięki czemu mogliśmy założyć ogródek obok szkoły. Naszym skromnym zdaniem zajęcia w takiej formie mogłyby być częściej, a nawet codziennie.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Państwu Joannie i Łukaszowi Kochan za otwartość, gościnność i wspaniałe prezenty – cudne rośliny, które już rosną obok szkoły i cieszą oczy odpoczywających w naszej strefie relaksu. Rodzicom i nauczycielom dziękujemy za możliwość uczestniczenia w zajęciach terenowych. Specjalne pozdrowienia kierujemy w stronę kotka mieszkającego w szkółce, który z mistrzowską cierpliwością znosił nasze pieszczoty.

Uczniowie.