PUSTA KLASA - „ZABAWY DŁUGOŚCIĄ„- EDUKACJA MATEMATYCZNA W KLASIE III W TERENIE

W ramach działań konkursowych ,,Razem działamy, czysto oddychamy” uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli 7 października 2022r. w zajęciach z edukacji matematycznej w terenie. Celem zajęć było przypomnienie dawnych sposobów mierzenia długości: stopa, łokieć, dłoń, poznanie narzędzi do pomiaru długości: metr krawiecki, linijka, metrówka, miara stolarska  kształcenie umiejętności posługiwania się poznanymi narzędziami pomiarowymi i wdrażanie do dokładnego wykonywania pomiarów.

Każdy uczeń przyniósł narzędzia do pomiaru długości i mógł wykorzystać ten przyrząd w praktyce. Uczniowie mierzyli, liczyli i porównywali długości.

Lekcja wzbogaciła wyobraźnię uczniów, pomogła lepiej zrozumieć dane zagadnienia. Dzięki atrakcyjnej formie lekcji uczniowie łatwiej uczą się posługiwania się jednostkami długości.