Pusta klasa - lekcja fizyki w klasie 8

Na lekcji fizyki uczniowie poznawali natężenie prądu elektrycznego, jest to wielkość fizyczna związana z jego przepływem. Aby lepiej zrozumieć, co opisuje ta wielkość, wykonaliśmy doświadczenie modelowe w terenie. Z całą klasą wybraliśmy się aby zbadać natężenie ruchu na dwóch ulicach: przy szkole oraz na autostradzie. Podczas tej obserwacji musieliśmy liczyć przejeżdżające samochody w wybranym przedziale czasowym, by móc uznać , gdzie natężenie ruchu ulicznego jest większe. To doświadczenie ma dużo wspólnego z natężeniem prądu. Prąd elektryczny to uporządkowany ruch elektronów w przewodniku, aby zbadać jego natężenie trzeba policzyć  wszystkie elektrony  płynące   w nim w danym przedziale czasu. Lekcja w terenie przyczyniła się do lepszego zrozumienia tego zagadnienia przez uczniów i dotlenienia ich umysłów.

Fotorelacja z zajeć została wykonana na sprzęcie zakupionym  dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

lp