Pusta klasa – przeprowadzenie zajęć lekcyjnych na świeżym powietrzu.

W ramach działań konkursowych ,,Razem działamy, czysto oddychamy” w naszej szkole prowadzone są lekcje poza budynkiem szkoły.

Klasa IV uczestniczyła w zajęciach terenowych z przyrody realizując temat ,, Określamy kierunki geograficzne”.

Pierwszym zadaniem dzieci było określenie linii widnokręgu. Następnie uczniowie po uważnym przeczytaniu instrukcji dotyczącej wyznaczania kierunków geograficznych wyznaczali kierunek północny a potem pozostałe kierunki główne na terenie przyszkolnym.

Utrwaleniem poznanych kierunków głównych i pośrednich była zabawa polegająca na przemieszczaniu się zgodnie z komunikatem 3 kroki na północ, 2 na wschód, 5 na południowy zachód, itp.

Uczniowie dowiedzieli się również w jaki sposób można wyznaczyć kierunki główne za pomocą gnomonu oraz obserwacji przyrody.