Narodowe Czytanie 2022 - Ballady i romanse Adama Mickiewicza

W piątek 16 września 2022 roku nasza szkoła włączyła się w XI edycję Narodowego Czytania – akcję społeczną propagującą znajomość literatury polskiej. Odbywa się ona pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej od 2012 r. Tegoroczną lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w związku z dwusetną rocznicą pierwszej ich publikacji.

Uczniowie klas IV-VIII odczytali wybrane przez siebie ballady. Uczniowie klasy czwartej zaprezentowali balladę  „Powrót taty”, piątoklasiści przedstawili utwór „Pani Twardowska”. Szóstoklasiści wybrali do czytania balladę „Rybka”, a klasa ósma zaprezentowała balladę „Lilije”.

Nad przebiegiem tegorocznego „Narodowego Czytania” czuwały p. Agnieszka Jedynak, Sylwia Kos i Elżbieta Knap.

Udział w Narodowym Czytaniu jest już tradycją naszej szkoły, dlatego cieszymy się, że kolejne pokolenia uczniów chętnie biorą w nim udział. Jest to również jedno z wielu naszych działań podejmowanych na rzecz promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

l

W akcji Narodowego Czytania 2022 wykorzystano kamerę oraz nagłośnienie zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.