Akademia z okazji 2. rocznicy beatyfikacji naszego Patrona bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

„Ludzie są jak wiatr. Jedni lekko przelecą przez życie i nic po nich nie zostaje, drudzy dmą jak wichry i zostają po nich serca złamane, jak drzewa po huraganie. A inni wieją jak trzeba, by wszystko mogło na czas kwitnąć i owocować i to właśnie po tych zostaje piękno naszego świata”
Słowa motta przyświecały rocznicy beatyfikacji naszego Patrona bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

W dniu 14 września odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 2. rocznicy beatyfikacji Wielkiego Polaka. Dwa lata temu, 12 września, podczas Mszy Świętej w Świątyni Opatrzności Bożej, kardynał Stefan Wyszyński, zwany Prymasem Tysiąclecia, został został ogłoszony błogosławionym.

Dlatego też przypomnieliśmy sobie najważniejsze wydarzenia dotyczące postaci bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

My  uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Wielkiej cieszymy się i jesteśmy dumni, ponieważ szkoła, do której uczęszczamy nosi imię Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczymy się od niego odpowiedzialności wobec siebie, drugiego człowieka i naszej Ojczyzny. Chcemy być godnymi uczniami naszego Patrona. Poprzez swoją postawę, zaangażowanie w życie szkoły i społeczeństwa, zwłaszcza lokalnego, pragniemy przekazać jego credo jak największej liczbie osób. Akademię poprowadzili uczniowie: Karolna Machaj oraz Antoni Moskal pod opieką Pani katechetki Barbary Polniaszek.

Błogosławiony Kardynale Stefanie Wyszyński, módl się za nami

Fotorelacja z uroczystości została wykonana przez uczniów na sprzęcie zakupionym dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci