List do Grety Thunberg

W trosce o ochronę środowiska uczniowie klasy V i VI napisali list do Grety Thunberg - jednej z najmłodszych i najbardziej znanych aktywistek klimatycznych. Pochodząca ze Szwecji dziewczyna już w wieku szesnastu lat została nominowana między innymi do otrzymania Pokojowej Nagrody Nobla. Uczniowie naszej szkoły, którzy na zakończenie programu "Być jak Ignacy" również mają zająć się problemami związanymi z naszym środowiskiem, poprosili Gretę o opis jej walki o dobro naszej Planety. W tłumaczeniu listu na język angielski pomogli im starsi uczniowie z klasy VII.