Sadzenie roślin

DZIECI  -  DZIECIOM

Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły siali, sadzili rośliny ozdobne i użytkowe.

Przed uczniami było wiele zadań, między innymi musieli poznać nazwę swojej rośliny, jej wymagania i sposób uprawy – do tego posłużyła literatura popularnonaukowa i zasoby Internetu. Przed przystąpieniem do zajęć praktycznych wysłuchały pogadanki na temat etapów sadzenia roślin doniczkowych.

Rośliny były wspaniałym prezentem dla gości uczestniczących w święcie szkoły – Nadanie Imienia Szkole oraz poświęcenie Sztandaru Szkoły.

Również sadzonki roślin zostały sprzedane na szkolnej giełdzie, a dochód ze sprzedaży został przekazany Dzieciom z walczącej Ukrainy.

Akcję koordynowali uczniowie realizujący program ekologiczny ,,Drzewo Franciszka”