Spotkanie z lekarzem

Nasze spotkania.

Prowadząc prace badawcze dotyczące czystości powietrza zaintrygowało nas to , że w smogu znajdują się trujące  składniki takie jak czad.  Zaprosiliśmy lekarza, aby wyjaśnił nam jaki jest wpływ tlenku węgla na organizm człowieka.

21 czerwca2022 roku cała społeczność szkolna uczestniczyła w spotkaniu z lekarzem medycyny – specjalistą chorób zakaźnych   panem Grzegorzem Kułakiem.

Pan Grzegorz Kułak na naszą prośbę przygotował informacje na temat czadu. Posiłkując się przygotowaną prezentacją „Nie boję się czadu” Pan doktor szczegółowo odpowiadał na nurtujące nas pytania – skąd się bierze czad i dlaczego jest tak niebezpieczny?,  co zrobić aby uniknąć zaczadzenia?, jak udzielić pomocy osobie zaczadzonej?, jak sprawdzić czy śmiercionośny gaz się ulatnia? Na te i wszystkie inne pytania pan doktor w ciekawy i przystępny sposób odpowiadał. Uzmysłowił nam, jak ważna jest sprawna wentylacja, drożność przewodów kominowych, właściwe użytkowanie piecyków. Przestrzegał aby w czasie upałów nie zamykać szczelnie okien, nie zatykać przewodów wentylacyjnych. Zachęcił do korzystania ze specjalnych czujników wykrywających gaz. Usłyszana informacja, że ten bardzo niebezpieczny dla zdrowia i życia gaz może się uwalniać także latem była dla nas sporym zaskoczeniem.

W drugiej części spotkania Pan doktor poruszył temat używek. Temat bardzo aktualny i ważny dla naszego zdrowia.

Nasze spotkanie było prawdziwą „lekcją zdrowia” udzieloną przez profesjonalistę i praktyka.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie oraz to, że pan doktor przyjął nasze zaproszenie i pomimo wielu  obowiązków, znalazł czas, aby edukować młode pokolenie.

Uczniowie realizujący Program ,,Drzewo Franciszka”

Uczniowie realizujący Program ,,Drzewo Franciszka”