Ognisko z alpakami z Małej Łąki

15 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 7 wraz z rodzicami i wychowawczynią  udali się do Alpakarni z Małej Łąki w Woli Wielkiej, aby tam spotkać się z niezwykle wyjątkowymi zwierzakami, jakimi są alpaki.

Alpaki są krewnymi wielbłąda pochodzącymi z Ameryki Południowej. Sam ich wygląd wzbudza sympatię, dlatego bez żadnych oporów głaskaliśmy, przytulaliśmy i karmiliśmy je marchewkami. Podczas  pobytu w Alpakarni z Małej Łąki dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o alpakach, poznaliśmy  ich zwyczaje i charaktery. Alpakoterapia - to zajęcia, które prowadzone są dla dzieci z ADHD, dzieci z autyzmem, a także dla dzieci niepełnosprawnych. Oprócz alpak naszą uwagę zwróciły również urocze króliki. Na zakończenie udaliśmy się na pyszną kiełbaskę z ogniska. Był też czas na zabawę i konkursy oczywiście z udziałem przesympatycznych alpak.  Ognisko było okazją do wzmocnienia relacji koleżeńskich. Rodzice zapewnili wsparcie i poczęstunek, za co serdecznie dziękujemy.

Alpakarnia okazała się wspaniałym miejscem na spotkanie klasowe!!!
Dziękujemy właścicielom – Państwu Aleksandrze i Grzegorzowi Kułakom za ciekawą lekcję i miłą atmosferę.