Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22. Pożegnanie uczniów klasy VIII

24 czerwca 2022 r. miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Akademia choć była jedną z wielu jakie mieliśmy w ciągu roku szkolnego miała wyjątkowy charakter. Wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali w tym dniu świadectwa, a wraz z nimi promocję do kolejnej klasy.

Na początku uroczystości pani dyrektor Urszula Dydo powitała wszystkich zebranych w sali gimnastycznej. Byli to zarówno nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz pozostali pracownicy szkoły. Wraz z wychowawcą klasy ósmej panią Wiolettą Pytel wręczyła tegorocznym absolwentom świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody za wzorowe wyniki w nauce i wzorowe zachowania. Wszyscy uczniowie tej klasy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Rodzice absolwentów otrzymali listy gratulacyjne z wyrazami uznania i szacunku za bardzo dobre wychowanie ich dzieci.

Absolwenci (Izabela Depowska i Mateusz Gradziel) otrzymali także nagrody książkowe za stu procentową frekwencję w roku szkolnym 2021/2022. Uczennica Izabela Depowska otrzymała również nagrodę za aktywne uczestnictwo w życiu szkoły.

Następnie pani dyrektor wręczyła nagrody laureatom wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z biologii. Otrzymali je:  Mateusz Gradziel z klasy VIII oraz Przemysław Kułak z klasy VII. Gratulacje i ogromne brawa otrzymała również pani Aniela Dydo jako opiekun – nauczyciel biologii naszych nagrodzonych. Listy gratulacyjne otrzymali również rodzice laureatów.

W dalszej części akademii miało miejsce pożegnanie absolwentów przez uczniów klasy VII, którzy przygotowali bardzo ciekawy występ pt. „Misiowe przedszkole” oraz wręczyli wszystkim uczniom klasy ósmej ciekawe upominki. Po piosence Amelii Błaszkowskiej klasa VIII wyraziła gorące podziękowania skierowane do Pani Dyrektor, wszystkich uczących ich nauczycieli, pracowników szkoły, swoich rodziców oraz koleżanek i kolegów z młodszych klas oraz przedstawiła krótki występ artystyczny zakończony wierszem i piosenką w wykonaniu Kamili Krogulskiej. Po części oficjalnej odbyło się spotkanie w klasie. Można powiedzieć, że odbyła się jednocześnie ostatnia wywiadówka i zarazem ostatnia lekcja wychowawcza, na której obecni absolwenci, ich rodzice oraz nauczyciele mogli powspominać minione lata szkolne oglądając przygotowaną przez wychowawczynię prezentację multimedialną.

Wszystkim absolwentom roku szkolnego 2021/2022 serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w nowych szkołach.