Informacja o programie Drzewo Franciszka 2022

realizuje w roku szkolnym 2021/2022

V edycję ogólnopolskiego programu ekologicznego

„Drzewo Franciszka”

dzf

Program Drzewo Franciszka to wielomodułowy program informacji i edukacji, kształtowania świadomości i wrażliwości ekologicznej.

Celem programu jest podniesienie świadomości ekologicznej polskiej młodzieży w oparciu o idee zapisane w Encyklice Laudato Si’ i zaktywizowanie młodych ludzi do prowadzenia działań na rzecz środowiska w swoich gminach, parafiach i najbliższym otoczeniu.

W ramach programu Fundacja Zakłady Kórnickie, realizująca Program Drzewo Franciszka zorganizowała dla uczniów szkół podstawowych konkurs ,,Drzewo Franciszka 2022”.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Zakłady Kórnickie.

Temat konkursu w roku 2022:

„Szacunek dla życia – szacunek dla środowiska, chrześcijańska droga poprawy stanu środowiska”.

To już piąta edycja konkursu na realizację szkolnych projektów ochrony środowiska (programów edukacyjnych, audycji radiowych, serii artykułów prasowych w mediach lokalnych, akcji współdziałania z władzami lokalnymi, festynów edukacyjnych, szkolnych programów badawczych, działań terenowych, akcji ekologicznych itp.) realizowanych w dowolnie wybranej przez grupę formie, podzielonych według następujących obszarów zainteresowania:

• ochrona i kształtowanie zasobów wodnych,
  • ochrona ekosystemów i krajobrazów,
  • przeciwdziałanie szkodliwym emisjom do atmosfery,
  • ochrona różnorodności biologicznej,
  • problemy terenów zurbanizowanych.

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu ekologicznego ,,Drzewo Franciszka 2022”

W myśl założeń programu w naszej szkole zorganizowano grupę naukowego koła zainteresowań ,,Wolańscy Przyjaciele Drzewa Franciszka ”.

Uczniowie klasy IV,  V, VII, VIII:

Amelia Błaszkowska, Julia Grądziel, Franciszek Kosiba, Julia Czerwiec, Karolina Machaj, Katarzyna Żmuda, Jakub Bała, Przemysław Kułak, Kamila Litwa, Izabela Depowska

Są szkolnymi koordynatorami działań wynikających z realizacji wybranych obszarów zainteresowania:

• przeciwdziałanie szkodliwym emisjom do atmosfery

• ochrona różnorodności biologicznej.

Drodzy Państwo, Kochani Rodzice

Bardzo prosimy o pomoc przy realizacji tego projektu.

Więcej informacji na temat realizacji naszego projektu znajduje się na stronie naszej szkoły  w zakładce:

Program ekologiczny ,,Drzewo Franciszka”

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony.

Uczniowie i nauczyciele.