Szkolny Konkurs Wiedzy o Błogosławionym Kardynale Stefanie Wyszyńskim

28 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Konkurs poświęcony był życiu i działalności Kardynała Stefana Wyszyńskiego, naszego przyszłego Patrona. Konkurs był organizowany dla uczniów klas 4-8. Uczniowie tych klas wybrali przedstawicieli 3-4 osoby, które reprezentowały klasę. Razem w konkursie wzięło udział 13 uczniów. Główne cele konkursu to: pogłębienie wiedzy uczniów na temat osoby Prymasa Tysiąclecia, kształtowanie postaw godnych naśladowania oraz zachęcenie do korzystania z różnych źródeł informacji dotyczących przyszłego Patrona Szkoły. Organizatorami konkursu byli ks. Proboszcz Bogusław Czech i katechetka Barbara Polniaszek. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o życiu, nauczaniu Prymasa Tysiąclecia, jego rodzinie, miejscach w których przebywał oraz wartościach jakie głosił. Jury po gruntownej analizie wierzy przedstawiło wyniki konkursu:

I miejsce – Julia Grądziel z kl4 i Bartosz Chmura z kl. 8
II miejsce – Karolina Machaj z kl. 5
III miejsce – Aleksander Lisowski z kl. 7
Udział wzieli:
Kacper Para
Julia Moskal
Natalia Czerwiec
Franciszek Kosiba
Katarzyna Żmuda
Antoni Moskal
Konrad Wojciechowski
Kornelia Polchowska
Izabela Depowska
Oficjalne ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem nagród odbyło się tego samego dnia na szkolnej akademii.