KONKURS EKOLOGICZNY MISTRZ RECYKLINGU I PRZYJACIELE VIII EDYCJA rok szkolny 2021/2022

Zgodnie z regulaminem konkursu:

Ekozespoły przygotowują film do mediów społecznościowych nt znaczenia recyklingu zużytego sprzętu AGD-RTV, nie dłuższy niż 120 sek. , wyjaśniający dlaczego ważna jest selektywna zbiórka, odzysk surowców i ich recykling

EKOLOGICZNIE ZNACZY OSZCZĘDNIE

Szkolny Ekozespół ,,Wolańscy Przyjaciele Recyklingu”

• Przygotował film do mediów społecznościowych o ponownym wykorzystaniu zużytych sprzętów AGD-RTV.

Uczniowie samodzielnie wykonali plakaty nt Recyklingu.

Informacji o ponownym wykorzystaniu zużytych sprzętów szukali w dostępnych źródłach np. w Internecie, robili wywiady ze starszymi osobami, pytali rodziców. Na spotkaniach zespołu przedstawiali swoje pomysły. Do filmu wybrali tylko nieliczne przykłady wykorzystania zużytych sprzętów (nie pozwoliły ramy czasowe narzucone przez Organizatora).

• Nasz zespół logował się w aplikacjach edukacyjnych „Liga Elektrorecyklingu” ,  „Przyjaciele Recyklingu” oraz wykonywał zadania zamieszczone na platformach.