Wspaniały sukces koła naukowego "Wolańscy Odkrywcy"

Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej  otrzymała Nagrodę Specjalną
za udział w konkursie Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego  „Być jak Ignacy. Odkryj Tajemnice Nauki”

Organizatorem i pomysłodawcą tej ogólnopolskiej akcji była Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Objęta została honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej  realizowała w roku szkolnym 2019/2020  IV edycję programu „Być jak Ignacy. Odkryj tajemnice nauki”, którego celem jest popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów, rozpowszechnianie wiedzy na temat sylwetki Ignacego Łukasiewicza oraz przemysłu naftowego i gazowego, popularyzacja wiedzy na temat innych polskich naukowców oraz ich wynalazków, odkryć i dokonań.

W szkole utworzono  koło naukowe, w którym aktywnie pracowało 15 uczniów z klasy piątej i szóstej pod okiem opiekuna – pani Anieli Dydo.

Uczniowie przeprowadzili badania ,,Ocena stanu czystości powietrza w Woli Wielkiej” i jako pracę konkursową skonstruowali pojazd - łazik badający i w razie potrzeby oczyszczający powietrze oraz zaprojektowali uniwersalną maseczkę antysmogowo – antywirusową.

Program realizowało 1500 szkół z całej Polski. Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej została nominowana do otrzymania tytułu Szkoły Naukowej.

Członkowie Szkolnego Koła Naukowego„Wolańscy odkrywcy”, uczniowie klasy V i VI:

Jakub Bała, Amelia Konieczny, Przemysław Kułak, Aleksander Lisowski, Kacper Mika, Antoni Moskal, Karolina Niemiec, Konrad Wojciechowski, Bartosz Chmura, Izabela Depowska, Mateusz Grądziel, Oliwia Kot, Kamila Krogulska, Kamila Litwa, Kornelia Połchowska

zapracowali na sukces szkoły, która została wyróżniona nagrodą specjalną.

Zgodnie z regulaminem Konkursu o tytuł Naukowej Szkoły nagrody finansowe w wysokości 3000zł były przyznawane szkołom wyróżnionym Nagrodą Specjalną.

Grupa młodych naukowców ,,Wolańscy odkrywcy” udowodniła, że wiedza zdobyta przez odkrywanie, eksperymentowanie i zabawę to najskuteczniejsza forma edukacji, a nauka może być fascynującą przygodą i sposobem rozwijania zainteresowań.