Gminny Dzień Rodziny

29 czerwca  2019r. w naszej szkole odbył się Gminny Dzień Rodziny. Już od godzin przedpołudniowych  dzieci, wspólnie z nauczycielami i rodzicami dekorowały plac. Chociaż panował upał goście dopisali. Pierwsi uczestnicy imprezy przybyli krótko przed 15, a chwilę później  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Wielkiej Pani Urszula Dydo otworzyła festyn krótką przemową. Powitała przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas Panowie Posłowie:  Kazimierz Moskal wraz z małżonką,   Jan Warzecha i Zdzisław Gawlik wraz z małżonką. Oczywiście nie mogło zabraknąć gospodarza imprezy Wójta Gminy Żyraków Pana Marka Rączki wraz z zastępcą Panem Grzegorzem Regułą. Wśród zaproszonych gości była zawsze przychylna i serdeczna dla nas Przewodnicząca Rady Gminy Żyraków Pani Maria Bodzioch wraz z Radnymi  Gminy Żyraków, także Sołtys Wsi Wola Wielka,  sołtysi z poszczególnych miejscowości   naszej gminy oraz dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych.  Nie zabrakło druhów OSP Wola Wielka na czele z Panem Janem Moskalem- prezesem OSP. Gromkie brawa otrzymali liczni sponsorzy naszej imprezy, którzy też przybyli na festyn.

Celem festynu była  integracja środowiska lokalnego od najmłodszego do seniora. Gminny Dzień  Rodziny okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki współpracy  i zaangażowaniu wielu ludzi udało się go zorganizować z rozmachem i wieloma atrakcjami. Rada Rodziców przygotowała fantastyczny bufet, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Wsparciem dla podniebienia były domowe wypieki, kawa, herbata i inne zimne napoje. Nie zawiedli rodzice naszych uczniów, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba chętnie służą pomocą- za co serdecznie im dziękujemy. Na scenie odbyły się pokazy talentów dzieci wokalne, teatralne i taneczne do których uczniów przygotowywali nauczyciele i trenerzy. Oprócz występów dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woli Wielkiej, swoje talenty zaprezentowały ,, Rubiki” z Woli Żyrakowskiej, uczennica ZS w Straszęcinie Wiktoria Marek  oraz Mali Strażacy ze Straszęcina, którzy pokazali jak można uratować  komuś życie. Rodziców i dziadków naszych młodych artystów rozpierała duma, a niektórzy ocierali zły wzruszenia. Jednym słowem - mamy w szkole zdolną młodzież, z której jesteśmy dumni. Malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie, muzyka na żywo i kiełbaski z grilla to część tego co można było zobaczyć i usłyszeć. W trakcie festynu organizowane były także zabawy ruchowe i animacyjne prowadzone przez animatorów. Panie z Koła Gospodyń „Wolanki”  przygotowały wspaniałe  stoisko ze  zdrową żywnością. Zapewniły  pyszne zdrowe jedzonko. W ofercie festynu znalazły się również: mecz rodziców, sprawdzenie wzroku,  pokaz radiowozu policyjnego, liczne wspaniałe nagrody  w konkursach.

Oblężenie przeżył również samochód straży pożarnej, w którym Panowie druhowie z OSP  pozwalali włączać syrenę, demonstrowali działanie sprzętu strażackiego  Nielada  frajdą było założenie strażackiego hełmu. Strażacy przygotowali również atrakcyjny tor przeszkód.

Na koniec festynu wystąpił zespół FREE z Mielca, który pięknymi utworami muzycznymi zachęcał do tańców. Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

W czasie imprezy uczniowie naszej szkoły wręczyli Panom Posłom makiety sali gimnastycznej, które brały udział w konkursie,"Sala gimnastyczna moich marzeń”. Dzieci wręczając makiety prosiły o wsparcie w Ministerstwie Sportu na budowę sali gimnastycznej przy naszej szkole.  Czas festynu był też znakomitą okazją do podziękowań, które skierowała Pani Urszula Dydo - dyrektor SP w Woli Wielkiej do osób: Pana Wójta Marka Rączki, zastępcy Pana Grzegorza Reguły, Pani Marii Bodzioch Przewodniczącej Rady Gminy, ks. Bogusławowi Czechowi Proboszczowi parafii pw. Wszystkich Świętych w Straszęcinie, Pani Halinie Kuszowskiej Sołtys Wsi Wola Wielka. Osoby te zawsze z serdecznością i życzliwością wspierają naszą placówkę.

Piknikowa sobota upłynęła w radosnej i serdecznej atmosferze integrując całą społeczność  z naszej gminy  i nie tylko…

Głównymi organizatorami byli: Wójt Gminy Żyraków, Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie

Współorganizatorzy: Sołectwo Wola Wielka, Koło Gospodyń Wiejskich ,,Wolanki”, OSP w Woli Wielkiej, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Woli Wielkiej

Wszystkim organizatorom należy zdecydowanie pogratulować tak udanego przedsięwzięcia!

Dzień Rodziny w Woli Wielkiej - Telewizja Dębica.TV