Wielka przygoda z nauką w Pratt & Whitney Rzeszów

Czy woda przewodzi prąd? Które substancje są przewodnikami, a które izolatorami? Odpowiedzi na te i inne pytania mogliśmy poznać podczas wycieczki do  Rzeszowa.

29 maja 2019r. uczniowie klas I – VIII pod opieką wychowawców zwiedzali wystawę interaktywną, zorganizowaną przez Pratt & Whitney Rzeszów oraz Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.  Ekspozycja podzielona była na dwie strefy tematyczne: „Gdzie nie sięga wzrok” oraz „Co słychać?”. Poprzedził ją  bardzo ciekawy wykład studentów Politechniki Rzeszowskiej połączony z eksperymentami z udziałem uczniów.

Wystawa „Co słychać?” przypadła do gustu szczególnie tym, którzy fascynują się akustyką. W jej obrębie każdy mógł samodzielnie zbadać akustyczną falę stojącą lub sprawdzić, jak słyszą zwierzęta. Do dyspozycji były takie eksponaty, jak m.in. puzon, uszy słonia czy echosonda.

Druga wystawa „Gdzie wzrok nie sięga” odsłoniła przed nami niesamowite właściwości światła i polaryzacji. Wystawę tworzyło ponad 20 interaktywnych eksponatów przedstawiających zjawiska świetlne.

Podczas wycieczki do Rzeszowa wszyscy przekonaliśmy się, że nauka wcale nie musi być nudna, a  poznawanie tajników wiedzy to świetna zabawa.