Dzień Niezapominajki 2019

15 maja 2019r. po raz pierwszy w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki,zorganizowany przez uczniów kl. VII pod opieką p. Marty Knych. Święto to promuje walory polskiej przyrody, jej różnorodność i konieczność ochrony oraz pamięć o kulturze i polskiej tradycji. Dzień ten niesie również przesłanie „nie zapomnij o mnie” i zachęca do pamiętania o bliskich, o miejscach, o pięknych chwilach, które przeżyliśmy.

W szkole zrobiło się bardzo niezapominajkowo. Korytarzeozdobione byłysentencjami odnoszącymi się do tematu święta, a także plakatami wykonanymi przez uczniów wszystkich klas. Nie zabrakło oczywiściedrobnych niezapominajek, które pięknie prezentowały się na żółtym tle i stanowiły główną dekorację. Uczniowie oraz nauczyciele ubrani byli na niebiesko. Do bluzek wszyscy przypięli emblematy niezapominajek, symbolizujące serdeczność, dobroć i  życzliwość.     Program dnia był bardzo bogaty. Zajęciom lekcyjnym towarzyszyło wręczanie ważnym dla nas osobom własnoręcznie wykonanych upominków, sadzenie kwiatów w klasach, ozdabianie sal, czy też różne quizy i zabawy.

Najbardziej pomocnymi osobami w klasach niezapominajkami zostali:

·         Przedszkole – Michał Gawle

·         Kl. 0 – Alicja Madej

·         Kl. 1 – Julia Grądziel

·         Kl. 2 – Julia Czerwiec

·         Kl. 4 – Przemysław Kułak

·         Kl. 5 – Izabela Depowska

·         KI. 6 – Dominik Rak

·         Kl. 7 – Dawid Pleban

·         Kl. 8 – Wiktoria Kasprzyk

Konkurs plakatów pt. Dzień Polskiej Niezapominajki i Piękno Polskiej Przyrody:1 miejsce – kl. 22 miejsce – kl. 73 miejsce – kl. 5Wyróżnienie – przedszkole i kl. 0

Quizy wiedzy:

1. 1.      Największą wiedzę nt. Savoir-Vivre posiadają:

Przedszkole i kl. 0 – Piotr Gawle

Kl. 2 – Franciszek Kosiba

Kl. 4 – Antoni Moskal

Kl. 5 – Izabela Depowska

Kl. 6 – Dominik Rak

Kl. 7 -  Magdalena Połchowska

Kl. 8 – Wiktoria Madej

1. 2.      Największą wiedzę nt. Ekologii posiadają:

Przedszkole i kl. 0 – Alicja Madej

Kl. 1 – Julia Moskal

Kl. 2 – Franciszek Kosiba

Kl. 4 – Jakub Bała

Kl. 5 – Bartosz Chmura

Kl. 6 – Dominik Rak

Kl. 7 – Maciej Walkowicz

Kl. 8 – Weronika Chmura

Dziękujemy za zabawę i zapraszamy za rok!