Dzień Ziemi 2019

24 kwietnia 2019r. obchodziliśmy w szkole DZIEŃ ZIEMI przygotowany przez Wiktorię Kasprzyk, Wiktorię Madej, Marię Lach pod opieką p. Anieli Dydo. Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi - to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

W ramach obchodów święta odbył się apel szkolny podczas którego uczennice w prezentacji multimedialnej zwróciły uwagę, że każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.
Następnie podsumowały konkurs wiedzy nt ochrony środowiska.

Szkolny konkurs wiedzy ,,Ochrona przyrody”  został przeprowadzony  27 marca 2019 roku. W konkursie wzięło udział  19 chętnych uczniów z klasy IV, V, VII i VIII. Zadania konkursowe w  formie testu były o różnym stopniu trudności przeznaczone dla uczniów klasy IV i V oraz dla klasy VI – VIII.

I miejsce  w kategorii klasa IV – V zajął Przemysław Kułak z klasy IV

I miejsce  w kategorii klasa VI – VIII zajęła Wiktoria Kleszcz z klasy VIII

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole były połączone z akcją ,,Kwiaty zamiast śmieci- wiosenne sadzenie roślin ozdobnych”, organizowanym przez p. Anielę Dydo. Uczniowie klasy IV sadzili i przesadzali rośliny doniczkowe oraz gruntowe. W klasie i w ogrodzie będą kwitły różnorodne rośliny.