Gabriela Kułak laureatką kuratoryjnego konkursu z języka polskiego

Sukcesy uczniów, szczególnie w konkursach kuratoryjnych, cieszą i uczniów, i nauczycieli. Uczniów, bo zwalniają z egzaminów i otwierają drzwi do najlepszych szkół, nauczycieli, bo dają powód do dumy.

Miło nam poinformować, że w konkursie kuratoryjnym z języka polskiego wielki sukces odniosła Gabriela Kułak. Uczennica klasy VIII została laureatką kuratoryjnego konkursu z języka polskiego. Rzetelna praca, dociekliwość i konsekwencja w dążeniu do celu zaowocowały sukcesem, z którego jesteśmy bardzo dumni.

Temat przewodni etapu wojewódzkiego brzmiał: „Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę”. 111 śmiałków z całego Podkarpacia  musiało zmierzyć się z takimi utworami, jak:  „Odyseja” Homera,  „Podróże z Herodotem” Ryszarda Kapuścińskiego, „Drużyna pierścienia” J.R.R Tolkiena oraz twórczością  poetów Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Ponadto niezbędna okazała się znajomość teorii literatury, umiejętność pisania scenariusza filmowego, wypowiadania się w różnych formach, przede wszystkim argumentacyjnych, a także wiedza gramatyczna.

Gabriela przygotowywała się do poszczególnych etapów konkursu  pod opieką p. Agnieszki Jedynak.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!