Nasza drużyna WLC na 4 miejscu w powiecie dębickim

W finale powiatowym IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” drużyna naszej szkoły w składzie: Aleksander Lisowski, Antoni Moskal i Konrad Wojciechowski zajęła 4 miejsce.

Etap powiatowy został przeprowadzony 28 lutego 2019r. w Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie – Osiedlu.  W kategorii klas I - IV test drużynowy pisało 14 szkół. Nasi uczniowie zdobyli 92% punktów i do 3 miejsca na podium  zabrakło im tylko  4 punktów. Debiut w „Wielkiej Lidze Czytelników” uważamy wiec za bardzo udany. Koordynatorem WLC w naszej szkole była p. Agnieszka Jedynak.

W województwie podkarpackim do konkursu przystąpiło 114 placówek z 20 powiatów. Do II etapu zakwalifikowało się 410 uczniów. II etap polegał na rozwiązaniu testu w dwóch kategoriach wiekowych w klasach od 1 do 4 oraz od 5 do 8. Uczestnicy konkursu w kategorii klas od 1-4 rozwiązywali test, który dotyczył książki Justyny Bednarek pt. ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

Pod koniec stycznia w tysiącach szkół i bibliotek przeprowadzono testy kwalifikacyjne, w celu wyłonienia najlepszych czytelników. Jego zasięg przerósł oczekiwania organizatorów. W konkursie wzięło udział 17264 uczestników. Ich poczynania wspomagało 1550 koordynatorów szkolnych, w 860 placówkach w całej Polsce. To z pewnością był rekordowy wynik „Wielkiej Ligi Czytelników”.

W naszej szkole test kwalifikacyjny pisało 16 czytelników w 2 kategoriach  wiekowych. Wyniki testu kwalifikacyjnego:

Klasy 1-4:

Oliwia Kot

Kamila Krogulska

Kamila Litwa

Celem konkursu  było wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych, kształtowanie nawyku czytania i zdobywania wiedzy, kreowanie mody na czytelnictwo, promowanie wartości rodzinnych, w tym wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi. Cieszymy się, że na rodzinne czytanie zdecydowało się tak wielu rodziców i uczniów.

Na stronie:
można wysłuchać relacji radiowej z etapu powiatowego w Rzeszowie.