Dzień Polskiej Niezapominajki

„Potrzebujesz hałasu, aby docenić ciszę. Smutku, by docenić szczęście.
I nieobecności, aby docenić obecność...."

Dzień Polskiej Niezapominajki w naszej szkole obchodzimy już po raz 2 – w tym roku
w innej odsłonie – symbolicznie – nie możemy wręczyć sobie niezapominajek-

Jednak PAMIĘTAMY- o bliskich, narodzie, przyrodzie i tradycjach.

Skromne Święto Polskiej Niezapominajki niech będzie wstępem do obchodów Święta 100 – lecia Urodzin – niezwykłego Polaka – dobrego człowieka – apostoła pokoju  - Jana Pawła II.

Może jednak jest ktoś kto czeka na nasze dobro słowo – możemy  wysłać chociaż słowną niezapominajkę.

Tym razem naszym pomysłem włączenia się w akcję Dnia Polskiej Niezapominajki – chcemy przypomnieć zasłużone postaci Polaków (świętych – np. świętego Jana Pawła II,  kardynała Stefana Wyszyńskiego , naukowców, pisarzy, sportowców, odkrywców, malarzy).

Czekamy na Wasze prace o takich ludziach – ich portrety w kwiatku niezapominajki – niech będą naszą cząstką pamięci o nich – a jeśli pamiętamy o tych którzy Polskę tworzyli i tworzą – to pamiętamy o nas samych.

Osoby które chcą pracować na komputerach mogą również dodatkowo wykonać pracę nawiązującą do tematu  w dowolnym programie graficznym. Uczniowie klas wczesnoszkolnych np. w Paint, uczniowie klas starszych np. w GIMP.

M. Knych E. Gil