WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW - wyniki

11 maja 2020 r. został rozegrany etap szkolny V Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” Mistrzostwa Lokalne.

Tytuły Laureatów Szkoły wywalczyli:

I miejsce - Aleksandra Grych

II miejsce – Antoni Moskal

III miejsce – Aleksander Lisowski

Laureaci będą reprezentowali naszą szkołę  w finale zaplanowanym na 28 maja.

Serdecznie gratuluję i już dziś trzymam kciuki na wszystkich uczestników!

Tytuł Znakomitego Czytelnika otrzymali:

Kl. II-  III
Julia Czerwiec i  Julia Grądziel

Kl. V

Jakub Bała, Przemysław Kułak, Aleksander Lisowski, Kacper Mika, Antoni Moskal,  Konrad Wojciechowski.

Kl. VI

Izabella Depowska, Mateusz Grądziel, Oliwia Kot, Kamila Krogulska,  Kornelia Połchowska

Kl. VII

Tomasz Kułak,

Kl. VIII

Aleksandra Grych

Tytuł Aktywnego Czytelnika

zdobyły Julia Moskal z kl. II  i  Kamila Litwa z kl. VI.

Gratuluję wszystkim uczestnikom i ich rodzicom!

„Wielka Liga Czytelników” to największy ogólnopolski  konkurs czytelniczy dla dzieci i młodzieży. W roku szkolnym 2019/2020 zgłosiło się do niego  20307 uczestników z 857 placówek z całej Polski.

To także ogólnopolska akcja czytania książek, w której wspólna przygoda z bohaterami literackimi, nie zakończyła się tuż po ostatniej stronie. Uczestnicy  musieli  zmierzyć się również z testem dotyczącym lektury. Nie  był to zwykły sprawdzian,  ale zestaw zagadek, pytań i łamigłówek z różnych dziedzin.

W  naszej szkole  konkurs ma kilkuletnią tradycję i z roku na rok skupia coraz większą, aktywnie czytającą społeczność – uczniów i rodziców. W  tegorocznej edycji wystartowało 23 uczniów z  klas 2-8.  Uczniowie rozwiązywali testy do 10 przeczytanych książek. 15 uczniów zdobyło kwalifikację do II etapu. Szacuję, że w  ramach Wielkiej Ligii Czytelników uczniowie przeczytali ze zrozumieniem 164 książki. Przygotowali  także ciekawe i pomysłowe plakaty promujące czytelnictwo. Dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom za udział w konkursie.

Nowością tegorocznej edycji jest Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników, który specjalnie powołana komisja przyznaje placówkom, które spełnią kryteria zawarte w regulaminie. Mam nadzieję, że ta odznaka zawiśnie w naszej szkole.

Koordynator WLC
Agnieszka Jedynak