Choroby i wielkie epidemie

Uczniowie koła naukowego: „Mali Odkrywcy” ze Szkoły Podstawowej w Woli Wielkiej z klasy 2 i 3 w ramach programu: ”Być jak Ignacy - Odkryj Tajemnice Nauki” poznali biografię Stanisławy Adamowicz. Była ona lekarką, która dążyła do tego, aby wszyscy Polacy mieli lepsze warunki do leczenia się i lepszy dostęp do wiedzy o chorobach. Dlatego tworzyła szkoły higieny. Jeździła po Europie i zbierała doświadczenia na temat epidemii i chorób zakaźnych. Mali odkrywcy poznali nazwy chorób , które powodowały problemy naszym przodkom. Poznali pojęcia  epidemia  i pandemia.  Podczas zajęć dzieci w grupach tworzyły  gry planszowe o chorobach i lekarzach. Gry były bardzo oryginalne i pomysłowe. Tworzenie gier wyzwalało u dzieci wiele radości i zabawy. W czasie tworzenia instrukcji do gry uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat różnych chorób. Ogrywali scenki z użyciem rekwizytów związanych z medycyną. Wcielali się w role lekarzy, pielęgniarek i pacjentów. Prezentowane role rozwijały kreatywność młodych naukowców.