Promocja koła naukowego

Wychodząc z założenia, że nie wystarczy robić coś dobrze, otoczenie musi o tym wiedzieć - ,,Wolańscy odkrywcy” prezentowali efekty swojej pracy.

W klasach, na korytarzu szkolnym, drzwiach wejściowych na bieżąco pojawiały się informacje związane z realizacją programu ,,Być jak Ignacy”.

Członkowie koła wykonywali gazetki ścienne ukazujące sylwetki  i dokonania wybitnych badaczy i naukowców.

Dekoracja głównego korytarza szkolnego związana była z realizacją programu ,,Być jak Ignacy. Odkryj tajemnice nauki”. Znajdowały się tam między innymi: gazetki ścienne i stojące, stoliki z wytworami prac konkursowych - ,,Pociąg naszych marzeń” i związanych z realizacją lekcji tematycznych o naukowcach- wynikami doświadczeń – ,,hodowla kryształków”, łaziki księżycowe.

Działalność koła promowana była również w środowisku lokalnym, relacje z przeprowadzonych zadań były opublikowane w powiatowej gazecie „Ziemia Dębicka”.

Artykuł

W ramach promocji wewnętrznej odbyły się zebrania z rodzicami, na których zostały przedstawione założenia, cele i program  koła.

Na bieżąco zamieszczano informacje:

• na stronie internetowej szkoły – Wydarzenia
  • na stronie internetowej szkoły – Zdalne Nauczanie
  • na stronie internetowej szkoły – Galeria
  • na stronie internetowej szkoły –  zakładka - Być jak Ignacy. Wolańscy odkrywcy
  • na stronie internetowej szkoły – Facebook
  • poprzez prowadzenie swojego profilu ,,Wolańscy Odkrywcy” na portalu Facebook

Informację – list otwarty do mieszkańców nt smogu zamieszczono na tablicach ogłoszeń w naszej miejscowości i miejscowościach ościennych.

Informacja  – list otwarty do mieszkańców nt smogu została ogłoszona podczas ogłoszeń duszpasterskich w kościele parafialnym.

,,Wolańscy odkrywcy” zainicjowali wykorzystując portale społecznościowe obchody Dnia Ziemi. Poprzez kampanię społeczną zachęcili kolegów, nauczycieli, rodziców i mieszkańców do realizacji zadań, które przygotowali na tę okoliczność.